Skip to main content

Vogelgriep aangetroffen bij tweede pluimveebedrijf Biddinghuizen

In Biddinghuizen is bij een tweede vleeseendenbedrijf vogelgriep vastgesteld. Alle 8.500 vleeseenden worden geruimd om verdere verspreiding te voorkomen, aldus het ministerie van Economische Zaken donderdag. De ruiming wordt uitgevoerd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Het bedrijf ligt in de drie-kilometer-zone van de afgelopen zaterdag besmet verklaarde locatie in Biddinghuizen. In een gebied van één kilometer rondom de besmette onderneming liggen geen andere pluimveebedrijven.

Vervoersverbod
In het gebied van 1 kilometer rond het vandaag besmet verklaarde bedrijf in Biddinghuizen liggen geen andere bedrijven. In het gebied van drie kilometer rondom dit bedrijf ligt nog een ander pluimveebedrijf. Dit bedrijf wordt bemonsterd en onderzocht op vogelgriep. Staatssecretaris Van Dam van Economische Zaken heeft per direct een vervoersverbod voor pluimvee afgekondigd in een zone van tien kilometer rond het vandaag getroffen bedrijf in Biddinghuizen. Dit gebied overlapt voor een groot deel met het eerder ingestelde gebied waar dit vervoersverbod al van kracht was. Dit vervoersverbod heeft betrekking op onder andere pluimvee, eieren, pluimveemest en gebruikt strooisel. Alle eerder genomen landelijke maatregelen (zoals de transportcorridor) blijven onverkort van kracht.

Texel
Ook op Texel is vogelgriep aangetroffen. De NVWA laat weten dat een groep wilde vogels dood is gevonden op het eiland. De dieren zijn besmet met vogelgriep, maar het is nog niet duidelijk met welke variant. De NVWA denkt daar binnen enkele dagen uitsluitsel over te kunnen geven.

Bronnen: NU.nl, NVWA en Rijksoverheid
Datum: 01 december 2016
Auteur: DVK Redactie
© De Veiligheidskundige
Premium partners

Vacatures

Process Safety Engineer (full-time)

HBO | Randstad, West

Adviseur veiligheid en gezondheid

HBO | Midden

Arbo & Preventie Coördinator

HBO, MBO | Oost

SHE Specialist | Safety, Health, Environmental | Food

HBO, MBO | West