Opnieuw maatregelen NLA voor bagage-afhandelaren Schiphol
De fysieke belasting van de medewerkers van verschillende bagage-afhandelaren op Schiphol is nog steeds te hoog, zowel bij het laden en lossen van passagiersbagage in de kelders van de luchthaven als bij de vliegtuigen op de platforms.
In maart 2023 werd door de NLA geëist dat het afhandelen van bagage de komende jaren volledig geautomatiseerd of gemechaniseerd wordt. Totdat dit gerealiseerd is moeten de bagage-afhandelaren de fysieke belasting al inperken door bijvoorbeeld hulpmiddelen in te zetten en werkzaamheden af te wisselen.
Lees ook ons Dossier Schiphol.
Bronnen: NLA en FNV
In maart 2023 werd door de NLA geëist dat het afhandelen van bagage de komende jaren volledig geautomatiseerd of gemechaniseerd wordt. Totdat dit gerealiseerd is moeten de bagage-afhandelaren de fysieke belasting al inperken door bijvoorbeeld hulpmiddelen in te zetten en werkzaamheden af te wisselen.
Onvoldoende
De Inspectie ziet al wel vooruitgang, maar de werkomstandigheden voldoen nog steeds niet aan de eisen. Daarom legt zij nu opnieuw maatregelen op om het bewustzijn en de urgentie bij de afhandelaren verder te vergroten om de overbelasting aan te pakken.Dwangsommen
Eerdere dwangsommen zijn afgerond (ruim 1 miljoen euro) en ingevorderd over de maanden dat niet aan de last is voldaan. 4 afhandelaren krijgen een vervolg last onder dwangsom opgelegd. De Arbeidsinspectie houdt de andere 2 in de gaten en zal ‘waar nodig handhavend optreden’.Zelfregulering
Vakbond FNV is blij dat de Arbeidsinspectie dwangsommen oplegt aan bedrijven op Schiphol die hun werknemers fysiek te zwaar belasten. De vakbond maakt zich ernstige zorgen. ‘De markt slaagt er niet in zichzelf te reguleren’, zegt Jaap de Bie, campagneleider FNV Schiphol. Volgens hem is ingrijpen van de overheid noodzakelijk. ‘De tijd van vrijblijvendheid is voorbij,’ zegt hij. ‘We zullen blijven aandringen op veranderingen totdat alle werknemers op Schiphol zonder risico’s hun werk kunnen doen.’Lees ook ons Dossier Schiphol.
Bronnen: NLA en FNV
Datum: 20 november 2024
Auteur: DVK Redactie
Link:
https://deveiligheidskundige.nl/actueel/opnieuw-maatregelen-nla-voor-bagage-afhandelaren-schiphol
© De Veiligheidskundige
Agenda
Vacatures
Process Safety Engineer (full-time)
HBO | Randstad, West
Adviseur veiligheid en gezondheid
HBO | Midden
Arbo & Preventie Coördinator
HBO, MBO | Oost
SHE Specialist | Safety, Health, Environmental | Food
HBO, MBO | West