Skip to main content

Duikongeval tijdens mijnenbestrijding

In april 2019 voerde de marine een mijnenbestrijdingsoperatie uit voor de Belgische kust. Een Nederlandse marineduiker werd onwel na een duik van 36 meter diepte. Hij hield blijvende klachten over aan dit voorval. Op basis van het onderzoek vond de IVD geen verband tussen de duik, het duiksysteem en het ontstaan van het voorval. Wel doet de inspectie drie aanbevelingen om de duikveiligheid verder te vergroten.
  • Registreer duikwerkzaamheden Van complexe duiken maakt Defensie al spraak- en video-opnames. De aanbeveling is dit ook te doen bij duiken die Defensie als risicovol aanmerkt.
  • Standaardiseer geneeskundige procedures Het gaat daarbij om de afvoer en behandeling van gewonden in de gebieden waar de defensieorganisatie veel duikt, zoals de binnenwateren, de Noordzee, Noorwegen en het Caribisch gebied.
  • Communiceer intern over veranderingen De organisatie moet de risico’s van iedere verandering vooraf kaart brengen en omschrijven hoe zij die beheerst.

Het onderzoek leverde behalve aanbevelingen ook bevindingen op over het duiken bij Defensie in het algemeen. Deze worden meegenomen in een thematisch onderzoek naar duiken bij Defensie dat de inspectie later publiceert.

Bron: Inspectie Veiligheid Defensie
Datum: 07 september 2022
Auteur: DVK Redactie
© De Veiligheidskundige
Premium partners

Vacatures

Process Safety Engineer (full-time)

HBO | Randstad, West

Adviseur veiligheid en gezondheid

HBO | Midden

Arbo & Preventie Coördinator

HBO, MBO | Oost

SHE Specialist | Safety, Health, Environmental | Food

HBO, MBO | West