Skip to main content

Innovatie en veiligheid in balans

| Jaarcongres Industriële Veiligheid

Op 30 januari 2025 wordt het Jaarcongres Industriële Veiligheid gehouden in DeFabrique, Utrecht. Dit jaarlijkse evenement brengt professionals uit de chemie- en procesindustrie samen om de nieuwste ontwikkelingen te ontdekken en praktische inzichten te delen.

Innovatie vs. Veiligheid; Een balanceer act?

Het centrale thema van dit jaar is de balans tussen innovatie en veiligheid. Volgens de organisator, Joop Hermans van Heliview, vormt de snelle technologische vooruitgang een uitdaging voor het behouden van veiligheidsstandaarden. “De kunst is om ervoor te zorgen dat innovatie en veiligheid elkaar versterken,” zegt Hermans.

De rol van kunstmatige intelligentie (AI)
Kunstmatige intelligentie staat dit jaar in de schijnwerpers. Keynote speaker Martijn Drost, expert op het gebied van veiligheid, benadrukt de dubbele rol van AI. “Het versnelt data-analyse en maakt risicovoorspelling mogelijk, maar het mag nooit leiden tot het negeren van regels,” stelt Drost. Hij benadrukt dat veiligheid altijd een kernwaarde moet blijven, ongeacht de technologische vooruitgang.

Een divers programma voor inspiratie en kennisdeling
Het congres biedt een uitgebreid programma met keynotes, workshops en interactieve sessies. Een bijzonder hoogtepunt is de presentatie van Marco van den Bosch, Chief Commercial Officer bij PAL-V, over de veiligheidsuitdagingen bij het ontwikkelen van een vliegende auto. Andere onderwerpen die aan bod komen zijn cybersecurity en veranderende Europese regelgeving.

Hermans en Drost hopen dat de deelnemers niet alleen nieuwe inzichten opdoen, maar ook concrete handvatten krijgen om innovaties veilig te implementeren. “Het is belangrijk voorbereid te zijn op wat de toekomst brengt,” aldus Hermans.

Met een brede selectie van sprekers en relevante thema’s belooft dit congres een inspirerende dag te worden voor iedereen die zich bezighoudt met industriële veiligheid. Zoals Drost zegt: “Technologische vooruitgang stopt niet, maar veiligheid moet altijd voorop blijven staan.”


Ook De Veiligheidskundige is aanwezig op het Jaarcongres Industriële Veiligheid, 
samen met onze partners: All Safety, Normec en Safe Site powered by Mennens.

Premium partners